Football school

FC Gute

Välkommen!

Vi arrangerar Landslagets Fotbollsskola, Här kan också du som förälder anmäla ditt barn.

Nu är det åter dags att anmäla sig till årets fotbollsskola. Vi kör fotbollsskola för barn födda 2016-2009 ålder 6-13 år. Våra instruktörer är utbildningsansvarige, u-lagstränare och spelare från a truppen och U-lagen. Varje dag serveras frukt em samt ett lagat mål mat till lunch. På avslutningsdagen blir föräldrar och anhöriga inbjudna till en hamburgare för självkostnadspris.

 

Fotbollsskolan arrangeras V 33. tisdag den 16 augusti tom fredag den 19 augusti. Åldern 6-13 år med två träningar varje dag, plus aktiviteter kring lunch gällande fair play och kamratskap. 

 

Tränare kommer Fredrik Karlsson, med flera från A och U-truppen att vara. 

Betalning sker senast den 15 juli. Först till kvarn gäller om det blir fullt.

 

Vi ses i sommar!