Kontaktpersoner i distrikten


Kontakta oss om du har frågor!

Deltagare och föräldrar kontaktar i första hand sin förening.
Kontaktuppgifter till arrangerande föreningar hittar du här
Föreningar kontaktar i första hand sitt distriktsförbund. Kontaktuppgifter till distriktsansvariga hittar du nedan.
Om du inte kan få hjälp av varken föreningen eller distriktet går det bra att maila till fotbollsskolan@svenskfotboll.se

Distrikt Kontaktpersom Epost Telefon
Blekinge Fotbollförbund Sven-Olof Bergman svenolof.bergman@blekingefotboll.se 0733-223333
Bohusläns Fotbollförbund Helene Kolthoff helene.bff@gmail.com 0304-30200
Dalarnas Fotbollförbund Stefan Jonsson stefan.jonsson@dalaidrotten.se 02345471
Dalslands Fotbollförbund Maria Pettersson Lans dalslandsff@telia.com 0530-10181
Gestriklands Fotbollförbund Urban Ivarsson urban.ivarsson@fotboll.gastidr.se 070-308 12 70
Gotlands Fotbollförbund Hardy Hanquist hardy@gotlandsff.se 0498 278056
Göteborgs Fotbollförbund Rolando Moncada Escobar rolando.moncada@gbgfotboll.se 031-761 07 05
Hallands Fotbollförbund Anna Lundkvist anna@hallandsff.se 0352652023
Hälsinglands Fotbollförbund Anna-Lena Backlund albacklund@hotmail.com 070-174 86 16
Jämtland-Härjedalens FF Daniel Doverlind daniel.doverlind@jhidrott.rf.se 072-240 32 45
Medelpads Fotbollförbund Carl-Olof Fröberg froberg@sundsbruk.se 070-581 62 89
Norrbottens Fotbollförbund Roger Sjöström roger.sjostrom@norrbottensff.bd.se 070-6266747
Skånes Fotbollförbund Magnus Palmén magnus.palmen@skaneboll.se 040-590216
Smålands Fotbollförbund Patric Eriksson patric.eriksson@smalandsfotbollen.se 036-34 54 52
Stockholms Fotbollförbund Annelie Norén annelie.noren@stff.se 08-4447521
Södermanlands Fotbollförbund P G Andersson fotbollsskolan@sormland.rf.se 070-714 57 59
Upplands Fotbollförbund Fanny Lundgren fanny@upplandsff.se 073-3880354 / 018-4306079
Värmlands Fotbollförbund Fredrik Sandström fredrik.sandstrom@varmlandsff.se 054-7707102
Västerbottens Fotbollförbund Lars Lindgren lars@vffboll.ac.se 070-5776263
Västergötlands Fotbollförbund Lisa Larsson lisa@vastgotafotboll.org 0500-401110
Västmanlands Fotbollförbund Johan Becker johan.becker@vstm.rf.se 010-4764838
Ångermanlands Fotbollförbund Sven Lundberg aff@vnidrott.rf.se 070-334 29 00
Örebro Läns Fotbollförbund Daniel Lindahl daniel@olff.se 019-175552
Östergötlands Fotbollförbund Dan Elofsson dan.elofsson@osterg.rf.se 010-476 50 62